Egynyári virágok a balkonra

Szerencsére ma már egyre több virágos erkélyt látni nyáron, ahol nem csak muskátli és petúnia található a balkonládákban, hanem az egynyári virágok széles választéka. Most ezek közül mutatunk be három könnyen gondozható egynyári virágot, amelyek az ön erkélyét is díszíthetik nyáron.

Cserjés margitvirág (Argyranthemum frutescens)

margareta2A cserjés margitvirág egy kertészek által létrehozott hibrid növény, amely fantasztikus nyári hangulatot teremt bármely kis erkélyen vagy teraszon. Ezt a növényt ültethetjük balkonládába, cserépbe, de akár a kert napos részébe is kiültethetjük.

Gondozása egyszerű, nem igényel túl sok törődést, csupán vízre és némi tápanyag utánpótlásra van szüksége.

Ahhoz hogy a cserjés margitvirág a nyáron folyamatosan virágozzon, ne feledjük el leszedni az elnyílt virágokat, hiszen ezek csak elvonják a növénytől a tápanyagot.

A növény mindössze 30-40 cm magasra nő meg, így a kisebb méretű erkélyen sem foglal el túl sok helyet, és a fehér, sárga illetve rózsaszín virágok, júniustól egészen szeptemberig folyamatosan nyílnak.

Az ügyesebb kertészek, télen egy hűvös és világos helyen még át is tudják teleltetni a növényt, de ha ezzel nem szeretnénk foglalkozni, vásároljunk minden tavasszal új töveket.

A cserjés margitvirágot, napos, meleg vagy félárnyékos kertbe, illetve erkélyre ültessük, és bár közepes vízigényű növényről van szó, nyáron a nagy melegben érdemes naponta meglocsolni a földjét, és hetente egyszer adjunk egy kupak virágzó növényekhez való tápoldatot is.

Bakopa ( Bacopa monnieri)

bakopaA Bakopa eredetileg egy Amerikából származó növény, amely mára már meghódította az Európai kerteket is. Ez a kissé vadvirágra hasonlító egynyári dísznövény, vízpartok közelében található meg természetes élőhelyén, levelei igen aprók, és ezek tövében nyílnak az apró kis fehér virágok. Mivel ez a növény nem kedveli a nyári forróságot, inkább a nyár elején, vagy ősszel számíthatunk bő virághozamra. Ha az erkélyre szeretnénk bakopát ültetni, csak félárnyékba telepítsük a növényt, balkonládába, cserépbe, vagy más ültető edénybe is remekül mutat. Magassága mindössze 30-40 cm, csüngő hajtásival pedig kiemelkedik többi egynyári dísznövény közül, sőt kertünkben talajtakaró növényként is alkalmazhatjuk. Amennyiben az erkélyen balkonládában, vagy cserépben szeretnénk a növényt nevelni, fontos a jó vízáteresztő képességű talaj a számára, és figyeljünk oda a megfelelő vízelvezető réteg kialakítására, mert a túllocsolástól könnyen kirohadhat a gyökérzet.

 

Gumós begónia ( Begonia tuberhybrida)

Gumos_begoniaA gumós begónia nem ismeretlen egynyári növény a hobbikertészek számára, hiszen hatalmas szín és fajta választékával könnyen belopja magát a kertészek szívébe.

Ültethetünk a balkonládába nagy virágú fajtát, amely 5-15 cm.-es virágátmérővel rendelkezik, vagy választhatjuk a sokvirágú fajtákat, illetve a csüngő virágú begónia is nagyon látványos. Nagyon fontos hogy a gumós begóniát csak félárnyékba ültessük, mert a naptól védett helyen fejlődik a legszebben.

Vízigényes balkonnövény, de lehetőleg csapadékos, hűvösebb időben kerüljük a túllocsolást, hagyjuk, hogy a növény földje kiszáradjon a két öntözés között.

A gumós begónia a balkonládák, és csüngő virágtartók kedvelt növénye, amely fehér, sárga, rózsaszín és piros színben is pompázik kertünkben.

 

 

Vissza a cikkekhez

PÁLYÁZAT