Ahhoz, hogy virágaink folyamatosan pompázzanak, gyepünk üde zöld legyen, kiskertünk bőséges termést hozzon pótolnunk kell az elhasznált tápanyagokat. Ehhez szeretnénk egy kis segítséget nyújtani.
RÓLUNK
Vállalkozásunk megalakulásától kezdődően kertészeti feladatok mellett kis szekcióban részt vett különféle építési munkákban. 2012. évtől a folyamatos piaci igényeknek megfelelően a tevékenységünket ez irányban nagy mértékben fejlesztettük, melynek köszönhetően folyamatosan növekedett a megrendelési állományunk.
Egyesítettük a kertészetet és a mélyépítési feladatokat, tevékenységi körünk így a következőképpen módosult: nagy tömegű földmunka kivitelezése, közmű és mélyépítés, útépítés, térburkolás, teljeskörű kertépítés, öntözőrendszer kiépítése.
- évtől többször is sikeresen pályáztunk önállóan közbeszerzéseken.
A feladatokhoz mérten magasan képzett irányító és szakképzett kollégáink létszáma átlagosan 25-30 fő. Speciális munka elvégzéséhez minősített szakkivitelezőt vonunk be.
A munkák elvégzéséhez nagy részben saját tulajdonú gépparkunkat használjuk.
FŐBB PROJEKTJEINK
-Rail Cargo Terminal-BILK Zrt kert fenntartás, iparvágány fenntartás, terminál építés 2007-
-Székesfehérvár vasútállomás peron és kábelalépítmény építése, 2014-2016
-Székesfehérvár vasútállomás fokozottan kiemelt műemlékvédelem alatt álló díszkert teljes körű rehabilitációja és több éves utógondozása, 2016-2019
-Budapest - Esztergom Vasútvonal kábelalépítmény építése, 2015-2016
-Budapest Fonódó Villamos burkolatépítés, 2016
-Balatonszemes állomás kábelalépítmény építése, 2017
- Mór, Adient csarnok út- és parkoló építés, 2017
-Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad kiemelt fejlesztése út-, parkoló és kertépítési munkái, 2016-2018
-Budapest, Lokomotív ház út-, parkoló, közmű- és kertépítési munkái, 2017-2019
-Dunakeszi 24 tantermes általános iskola út-, parkoló és kertépítési munkái, 2017
-Bicske Járási Hivatal út-, parkoló és kertépítési munkái, 2017-2018
-M1 autópálya Óbarok pihenőhely út-, parkoló és kertépítési munkái, 2018
-Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia Sportközpont út-, parkoló és kertépítési munkái, 2018
-Tihany Apátsági Pincészet út-, parkoló és kertépítési munkái, 2018-2019
-Visontai gabonafeldolgozó üzem külső környezetrendezési munkái, 2019
-Bicske Város Önkormányzat járdaépítési munkái, 2018-2019
-Zsámbéki Zichy kastély út-, parkoló és kertépítési munkái, 2019
-Velencei Testnevelési Egyetem Továbbképző Központ parkoló és kertépítési munkái, 2019
-Érd, Kós Károly Szakgimnázium és Szakközép iskola szennyvízkiváltás, 2019
-Felcsút Kastély Óvoda és Bölcsőde játszókert építés, 2019-2020
KIKKEL DOLGOZUNK?
Az elmúlt több mint 15 év alatt több olyan megrendelőnk is van, akivel a kezdetek óta együtt dolgozunk. Folyamatos fejlődésünknek köszönhetően mára már kialakult egy olyan profil, ami a teljes körű környezetrendezést fedi le. Ezt vállalkozásunk a mélyépítéstől kezdve, a térburkoláson át, egészen a záró kertépítésig magas színvonalon végzi el. Mindezt az növekvő megrendelési állományunk, valamint az elmúlt évek befejezett projektjei is alátámasztják.
Főbb megrendelőink:
Fejér B.Á.L. Zrt.
Bicske Polgármesteri Hivatal
Felcsút Polgármesteri Hivatal
Mészáros és Mészáros Kft
West Hungária Bau Kft
TIC Kf
Rail-Cargó Hungária Zrt
Vasúépítők Kft
Dömper Kft
Termini Rail Kft
R-Kord Kft
SDD Konzorcium
MetalCom Zrt.
SDE Konzorcium
AMIT FONTOSNAK TARTUNK
A vállalkozás vezetése kimondottan törekszik a magasan kvalifikált, elkötelezett dolgozók alkalmazására, ezért versenyképes juttatást biztosítunk munkavállalóinknak valamint kiemelten fontosnak tartjuk a családias légkör fenntartását, így többször tartunk csapatépítő rendezvényeket.
Vállalkozásunk minden karitatív tevékenységet támogat, elkötelezettek vagyunk környezetük védelmében, ezért a helyi intézményekkel szorosan együttműködve és egymást kiegészítve óvjuk, illetve csinosítjuk lakókörnyezetünket.
ELÉRHETŐSÉGEINK
Felcsúti Kertészeti Áruda
8086 Felcsút, Fő út 219.
Telefonszám:
+3620-418-0041
Nyitva tartás:
Hétfő – Péntek: 9.00 – 17.00
Szombat: 9.00 – 12.00
Vasárnap: Zárva
Zöldebb?
Hogyan komposztáljunk?
A kertészkedés és a háztartási munkák során rengeteg értékes szerves hulladék keletkezik, mely a komposztálás folyamán átalakul növényeink számára kiválóan hasznosítható tápanyaggá.
Tujafélék barnulása
Barnulást okozhatják: – Szárazság ( elégtelen öntözés; száraz teleken, fagymentes időben is szükséges az öntözés) – Természetes lombváltás – Gombabetegségek – Kártevők – Tápanyaghiány
A pompás rózsa
A rózsa az egyik legkedveltebb dísznövényünk, amely az egész nyáron át tartó folyamatos virágpompa érdekében rendszeres ápolást igényel.
A pompás rózsa
A pompás rózsa A rózsa az egyik legkedveltebb dísznövényünk, amely az egész nyáron át tartó folyamatos virágpompa érdekében rendszeres ápolást igényel. A rózsa számára olyan helyet válasszunk, ahol naponta legalább 5-6 óra napfény éri, lehetőleg a reggeli órákban. Emellett szellős, de ne huzatos helyre ültessük. A reggeli napfény ugyanis gyorsan felszárítja a levelekről a … Continued
Tujafélék barnulása
Tujafélék barnulása Barnulást okozhatják: – Szárazság ( elégtelen öntözés; száraz teleken, fagymentes időben is szükséges az öntözés) – Természetes lombváltás – Gombabetegségek – Kártevők – Tápanyaghiány A tujafélék általában rosszul tűrik a tartósan száraz időszakot, lehetőségeinkhez képest, ritkábban nagy mennyiségű vízzel öntözzünk. A kis mennyiségű gyakori permetező öntözés gombabetegségekhez vezethet, mert a lomb állandóan … Continued
Hogyan komposztáljunk?
Hogyan komposztáljunk? A kertészkedés és a háztartási munkák során rengeteg értékes szerves hulladék keletkezik, mely a komposztálás folyamán átalakul növényeink számára kiválóan hasznosítható tápanyaggá. Kertünk eldugott, árnyékos részében összehordhatjuk a komposzthalmot. Nem feltétlenül szükséges a komposztáló keret, mert megnehezíti a komposzt kezelését. Ne tegyünk bele felmagzott gyomot, beteg növényi részeket, rothadó gyümölcsöt, ételmaradékot, műanyag, nem … Continued
Növényeink tápanyag utánpótlása
Növényeink tápanyag utánpótlása Ahhoz, hogy virágaink folyamatosan pompázzanak, gyepünk üde zöld legyen, kiskertünk bőséges termést hozzon pótolnunk kell az elhasznált tápanyagokat. Ehhez szeretnénk egy kis segítséget nyújtani. A trágyákat két nagy csoportba soroljuk: szerves és műtrágya. A szerves trágya lehet állati eredetű és komposzt, ide soroljuk még az ásványi trágyákat ( pl. alginit, dudarit ). … Continued
Fűmagvetés és gyepkezelés
Kertünk dísze a szép, gondozott gyep. Telepítéséhez most tavasszal is hozzáfoghatunk. Előfeltétele az idejébe, gondosan végzett magágy előkészítése, totális gyomirtás, morzsalékos talaj. Cél az, hogy egy ülepedett, tömörödött, gyommentes magágy jöjjön létre. Egy kg fűmag 30 m2 terület vetésére elegendő. Vetés előtt ajánlott indító műtrágyát kijuttatni, melynek magas foszfor tartalma segíti a begyökeresedést. Következhet a … Continued
A mikulásvirág gondozása
A mikulásvirág megjelenése mindenki számára az ünnepek közeledtét jelzik, ezért örömmel vásároljuk meg ezt a szép növényt otthonunkba. De sajnos, amikor megvásároljuk és haza visszük, pár napon belül elkezd hullani a növény levele. Vajon mi a titka ennek az ünnepi növénynek? Cikkünk megismerteti önt a mikulásvirág gondozásával.
NOVEMBERi kerti teendők – felkészülés a hideg évszakra!
Novemberben már beköszönt a tél. Ugyan a naptár szerint a tél csak később kezdődik, ilyenkor már zömében előfordulnak fagyos éjszakák és nappalok is. Éppen ezért a kerti teendők nagy része is a télre való felkészülésről, a hideg elleni védelemről szól.
Miért ne égessük el a lehullott faleveleket?
Most, hogy itt az ősz, a levelek újra felhalmozódnak majd az udvarainkon. Tényleg olyan rossz, ha elégetjük őket? Miért illegális a levélégetés olyan sok helyen?
Cserepes krizantém
A hagyományosan november elsejei halottak napi kegyelet virága, a krizantém, elterjedt és bevált cserepes virágként is, virágos növényként csak nálunk kevésbé kedvelt. Éppen olyankor virul, amikor egyáltalán nem gazdag a meleg, élénk színekben dúsan és tartósan viruló cserepes virágok választéka.
Októberi teendők a kertben
Milyen teendők várnak ránk októberben? Mostanra már a burgonyának is be kellett érnie. Miután a levelei leszáradnak, ezeket levághatjuk, és még néhány hétig hagyjuk a földben. Ezzel megelőzhetjük a penészgomba spóráinak elterjedését a növényeinken.
Most ültessünk sáfrányt a kertünkbe!
Az első tavaszi napsugár hatására kertünkben megjelennek a színes kis sáfrányok (crocus), amelyek jelzik számunkra itt a tavasz.
Árvácska
Az árvácska (Viola wittrockiana) bájos, kedves virágaival, amelyek számtalan színben pompáznak, vonzza magára a tekinteteket és a gondozása is egyszerű.
A tuja
A tuja igen változatos örökzöld típus. Szinte minden kert meghatározó eleme. Örökzöld növényként mind télen, mind nyáron üde színfoltja a kertnek.
Az alma szüretelése és tárolása
Az ősz egyik jeles eseménye az almaszüret. Ebben a gyümölcsöktől roskadozó évszakban mindig sokan várják kedvenc gyümölcsük, az alma beérését.
Mit nem felejthetsz el ősszel fűvel kapcsolatban?
Az „augusztusra jellemző meleg időjárás” általában eltart szeptember első hetéig, amikor egy kis lehűlés szokott érkezni, amely jótékony hatású az őszi gyepmunkálatok megindításra.
A betakarításról
Íme néhány hasznos tanács a betakarításhoz és tároláshoz.
Szeptemberi teendők a kertben
Szeptember hónap a gyümölcs, sőt kiemelten a szőlő betakarításának a fő időszaka, de a szabadföldi zöldségek többsége is bőven terem még, illetőleg már ekkor már felszedhető számos közülük.
Páfrányok a kertünkben
Megszokott látvány a hazai kertekben a gyönyörű üde zöld levelű kerti páfrány, amely kecses leveleivel, mutatós díszé válik.
A flamingóvirág
Fán lakó (epifita) növények hazájukban, párás, meleg éghajlat alatt élnek. Virágszíne lehet: piros, fehér, rózsaszín, narancssárga, pettyegetett tarka.
A kúpvirág univerzális gyógynövény
A kúpvirágot (Echinacea purpurea) nevezik vörös kasvirágnak, csutkakúpnak is. Régebben Rudbeckia purpurea volt a tudományos neve.
Augusztus első harmada: kezdődhet a betakarítás
Bizony, az időjárásról mindenki (de főleg a gazdák, kertészek) sokat kénytelenek beszélni mostanában.
Indiánok gyógyszere: a titokzatos aloe
Essék szó egy nem mindennapi növényről, a dísznövényként népszerű aloéról, amelynek sokoldalú gyógyító hatását az utóbbi évtizedben ismerték fel a természetgyógyászok.
Csalán: csípős gyógynövény a kertben
Van egy bölcs szakkönyv, amely a legveszedelmesebb 48 gyomnövénnyel ismerteti meg az érdeklődő olvasókat. Ezek között nem szerepel a csalán, mégis a kertekben egyike a legkellemetlenebb jövevénynövényeknek.
A citrusfa
Aligha akad olyan kertészkedő, aki – bevallottan vagy titkoltan – ne vágyakozna egy szép, bőven termő citrusfa után. Egy ilyen növény nevelésére azonban csak az vállalkozzék, aki nap mint nap figyelemmel tudja kísérni az imádott növényét és képes kielégíteni annak minden kívánságát!
Gyümölcsfák nyárvégi zöldmetszése
A metszést még ma is sokan téli munkának tartják, holott a nyáron végzett zöldmetszés szintén nagy jelentőségű beavatkozás a sikeres gyümölcstermesztés érdekében.
Növényvédelem július végén
Igazi esős nyarunk van, 30 C feletti hőmérséklettel, hatalmas esőkkel, párás levegővel, ami remek feltételeket teremt az összes gombás betegségnek. A kártevők is kiválóan érzik magukat. A letermett cseresznye és meggy levelei sárgulnak, lisztharmat, varasodás, rozsdásodás az almán és a körtén, levéllyukacsosodás stb. a kajszin és megjelent a paradicsomon a paradicsomvész. A permetező ebben a … Continued
Így védekezzünk a kártevők ellen!
A kártevők hatalmas pusztítást okoznak kertünkben, sőt úgy néz, ki évről évre egyre több van belőlük. Bemutatjuk, hogyan védekezzünk ellenük!
Mindent a másodvetésről
Most időszerű a másodvetés A nyár derekán, július elején elvégzett másodvetés jelentékenyen megnöveli a kertek termelékenységét.
5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak
A balkonra ültetett növények fokozott figyelmet igényelnek, hiszen korlátozott mennyiségű víz, föld és tápanyag áll a rendelkezésükre, így folyamatosan pótolnunk kell azokat.
Kertészkedési tippek júliusra!
Minden kerti munkának meghatározott ideje van, amit érdemes mindig tiszteletben tartani. Habár az időjárás késleltetheti vagy siettetheti a kerti munkák idejét, július hónapra a következő tennivalókat tervezhetjük be!
Az öntözésről
A nedvességpótlás az öntözés leggyakoribb feladata. Általános szabály minden öntözéskor, hogy maximális vízadagot adjunk és utána hosszabb szünettel hagyjuk a talajt fölmelegedni, felső rétegét kiszáradni.
Egynyári virágok, amelyek bírják a nyári tűző napsütést
A nyári napsütések száma évről évre egyre több, így a kertbe is érdemes olyan virágokat ültetni, amelyek jól bírják a meleget és a napot. Az egynyári virág között akad szép számmal ilyen fajta, most ezekből mutatunk három kedves egynyári virágot.
Vízinövények ültetése a kerti tóba
Aki rendelkezik saját kerti tóval, tudja, hogy a látvány akkor lesz teljes, ha vízinövényeket is telepít mellé, ám nem mindegy melyik tóba milyen növényt választunk. Ma már több nagyobb hazai kertészetben is kedvünkre válogathatunk a vízinövények közül, sőt vannak amelyek házhoz is szállítják a kiválasztott növényeket.
A tavirózsa
Akinek van bármilyen kis kerti tó, vagy nagyobb vizi létesítménye, annak érdemes telepítenie tavirózsát is. Nézzük, hogyan kell szakszerűen elültetni ezt a szép vízinövényt. A tavirózsa a kerti tavak legszebb ékszerei. Gyönyörű színes csillag alakú virágaival egyedülálló vízinövény. Sajnos virágzása csak három-négy napig tart, de maga a növény szinte folyamatosan virágzik egész nyáron át, ilyenkor … Continued
Hogyan űzzük el sikeresen a vakondokat kertünkből?
Nincs is bosszantóbb, mint a frissen nyírt gyepen éktelenkedő vakondtúrás, amely nem csak esztétikailag rontja a látványt, de tönkre is teszi a pázsitot. Íme, néhány hasznos tipp hogyan űzzük el kertünkből a vakondokat.
A kánna
A kertbarátok egyik kedvenc növénye a kánna, mivel hatalmas piros és színes virágával a legjobb tömeg és színhatás érhető el a növénnyel.
Védjük növényeinket a kártevőktől!
A kertész egyik legfontosabb feladata hogy megvédje a haszon és dísznövényeit a kártevőktől és betegségektől. Ebben ma már nagy segítségünkre lehet a gyártók által kínált védőhálók, enyvgyűrűk, feromoncsapdák és más segédeszközök, amelyekkel sikeresen vehetjük fel a harcot a kártevők ellen.
A függőkosár beültetése nem is olyan nehéz!
Egyre több kertészeti áruházban láthatunk olyan függőkosár összeállítást, amelybe a kertész több különböző növényfaját ültetett össze. Mi magunk is kedvünkre készíthetünk ilyen látványos függőkosarat, egynyári, évelő, fűszer illetve gyógynövényekből.
Kavicságy a kertben
A legtöbb kertben térelválasztónak gyepet alkalmazunk, ám ennek a gondozása és ápolása időt és fáradtságot igényel. Ha ön is úgy gondolja, hogy elege van az állandó öntözést és trágyázást igénylő pázsitból, cserélje le kavicságyra, amely nem csak esztétikus, de semmilyen gondozást nem igényel.
Lobélia – igényei, gondozása, szaporítása
A flamand botanikusról, Matthias de L’Obelről elnevezett lobélia különösen népszerű a növénykedvelők körében, ezt pedig nem másnak köszönheti, mint csodálatos, színes virágainak. A kék lobélia, amelyből létezik csüngő és álló változat is, nem nő nagyra, magassága nem haladja meg a 25 centimétert.
Komposzt készítése házilag
A komposztot a biokertészek gyakran hívják „Zöld aranynak” is, hiszen mikor elkészül, a növényeknek aranyat fog érni a házilag előállított komposzt.
Milyen a jó metszőolló?
Az egyes fák, szőlőtőkék ág- és vesszőrendszerének alakulását, a metszés szükségességét és helyét csakis az ember képes egyedileg felmérni, és kézi erővel a legpontosabban elvégezni.
Ligetszépe (Oenothera fruticosa)
Magassága mindössze 60 cm, így kisebb kertekbe is bátran ültethetjük. Levélzete hosszúkás, lándzsás alakúak, kissé bronzos árnyalatban pompáznak.
Hogyan tüntessük el a gyomot gyepünkről?
Minden kertben nagy kérdés hogyan tüntessük áll a gyomot a fű közül úgy, hogy szép maradjon a gyepfelület.
A Stevia
Nálunk még újdonságnak számít ez a csodanövény, de akinek sikerült már beszereznie, íme, a gondozása tavasztól őszig a fantasztikus édes növénynek.
Rózsameténg (Vinca)
Napfényes, meleg, árnyékmentes kertek, déli fekvésű erkélyek kedvelője, gyönyörű, változatos színekben – fehér, piros, bordó, rózsaszín, lazac, lilás – egész nyáron át virít.
A Petúnia
A petúnia (Petunia) az egyik legszélesebb körben termesztett virágos növény, mely népszerűségét élénk színű virágainak és dús, zöld levélzetének köszönheti.
Egynyári virágok a balkonra
Szerencsére ma már egyre több virágos erkélyt látni nyáron, ahol nem csak muskátli és petúnia található a balkonládákban, hanem az egynyári virágok széles választéka. Most ezek közül mutatunk be három könnyen gondozható egynyári virágot, amelyek az ön erkélyét is díszíthetik nyáron.
A tavaszi füvesítésről
Pázsitot telepíteni kertünkbe, és azt szépen gondozni, ápolni, nem egyszerű feladat, és gyakran erre csak akkor jövünk rá, amikor elkezdjük a saját kertünket kialakítani. Sokan gondolják úgy, hogy füvesíteni a világ legegyszerűbb dolga, hiszen csak el kell szórni egy marék fűmagot, és azt locsolni kell.
Így készítsünk virágágyást!
Nincs is szebb látvány nyáron egy kertben, mint egy színpompás illatos gyönyörű virágágyás, amely a szivárvány minden színében pompázik. Ha szeretne ön is virágágyást ültetni kertjébe, olvassa el cikkünket. A virágágyások nem csak szépek és illatosak, de sokszor hasznos funkciója is lehet, pl. térelválasztó, vagy dekorációs célt is szolgálhat. … Continued
Talajtakarás fenyőkéreggel
A gyomszabályozás a kertépítés fontos része, amit talajtakarással érünk el, melyet praktikusan a növénybeültetések után használunk. A talajtakarással, avagy mulcsozással a kertész a természetet utánozza. Előnyeit a funkcionalitás és a dekorációs értékében egyaránt élvezheti a kertépítő és kertfenntartó éppúgy, mint a kerttulajdonos. Milyen funkcionális előnyökkel jár a mulcsozás? Ha mulcsozás, akkor kevesebb kapálás A mulcsozás … Continued
Muskátli ültetése
ÜLTETÉS: A kereskedelemben kapható muskátli földek zsákba csomagolva kaphatóak, tulajdonképpen zsákbamacskát vásároltunk. Némi garanciát ad, ha márkás földet vásárolunk. Duplájába kerül, de a sikerélmény egyik alapfeltétele a jó talaj. Ha nincs benne tartós műtrágya, 100 literhez keverhetünk 20 dkg Osmocotot, vagy más lassan lebomló műtrágyát.
Leander vagy babérrózsa
Eredeti termőhelyén, a Földközi-tenger vidékén elterjedt, szabadföldben él, több méteres bokorrá, vagy kis fává növekszik. Nálunk nagyobb edényben 2-3 métert magasságot ér el. A levele lándzsás, 10-15 cm hosszúk, hármasával nő a hajtáson. Viaszos felületű, bőrszerű, zöld színű, de előfordulnak tarka, csíkos változatok is. A lombozata is mutatós, karakteresen szép, jól díszít.
A levendula
A levendula egyre inkább reneszánszát éli: jellegzetes illatával a nagymama szekrényét és a kozmetikai ipart már régen meghódította, napjainkban pedig a konyha egyik nagy sztárja: a kékes-lilás virágú növényből készül levendulaszörp, levendulatorta, levendulás csokoládé és sok minden egyéb finomság.
Ötletek a veteményeskert kialakításához
Szokták azt mormolni a sokat tapasztaltak, hogy nem eszi meg a kutya a telet, lehet még februárban és márciusban cudar, zimankós idő. És igazuk van, de a veteményes kertet most kell megtervezni és előkészíteni a legkorábbi munkákhoz.
Fűszerkert a teraszon
Biztosan te is próbálkoztál már a piacon megvásárolt, cserepes bazsalikom ápolásával, ám pár nap után a növény teljesen elhagyta magát, és mehetett a kukába. Mit tegyünk, hogy ez ne így legyen? Nagyképű mozdulat, de irigylésre méltó, amikor a különböző főzőműsorok szakácsai saját kezűleg termesztett, friss fűszerrel ízesítik az éppen elkészítés alatt álló ételt. Mindenki tudja, … Continued
Tavaszi lemosó permetezés a gyümölcsösben
A tél végi, tavasz eleji növényvédelmi munkák alapja a beteg, károsodott ágak, vesszők lemetszése, moníliás gyümölcsmúmiák eltávolítása mellett a fákon áttelelt károsítók elleni lemosó permetezése.
Rózsák gondozása
A rózsák ültetése, és igényei A rózsák víz, tápanyag és fényigényes növények. Ültetés előtt gyökerüket 20 cm-re, ágaikat 15 cm-re vágjuk vissza, vízben szívassuk fel 1-2 órát. Az ültető gödör 40 cm mély legyen, 3-5 kg szerves trágyát és jó minőségű földet keverjünk az alsó felébe. A tövet tőzeges földkeverékbe ültessük, hogy víztartó legyen. Iszapoljuk, … Continued
Hogyan építsünk sziklakertet?
Összefoglaljuk néhány egyszerű lépésben, hogyan alakítsunk ki saját kertünkben sziklakertet. 1. A sziklakert helyének, méretének kijelölése, stílusának meghatározása Akár már pár darab, jól elhelyezett nagyobb sziklából is kialakíthatunk sziklakertet. Ha pedig kertünkben eleve adott egy lejtősebb rész, vagy egy kisebb szintkülönbség, akkor tényleg nincs nehéz dolgunk a sziklakert helyének meghatározásánál, ugyanis az tökéletes helye lehet. … Continued
Hogyan termesszünk epret?
Milyen eperfajtát válasszunk gyümölcsös kertünkbe? Három fő eperpalánta típust különböztetünk meg, valamint mindegyiknek több alfaját. Attól függően válasszunk, hogy egész nyáron át tartó friss termést vagy pedig egy nagyobb mennyiségben termő, de rövid idő alatt beérő fagyasztásra vagy befőzésre alkalmas eperfajtát szeretnénk. Az egyszer érő eperfajták egyszeri nagyobb mennyiségű termést hoznak késő tavasszal két vagy … Continued